گپی چند با گرافیست جشنواره دوم و سوم

پا به درون کوی که میگذاری،امور فرهنگی را که نشان پرسی، ساختمانی را نشانت می دهند که این روزها  پراز حرکت است و نشاط و تکاپو. سراغ محسن را اگر بگیری، اتاقکی انتهای اشاره هاست 2 در 3 ، که بوی  فکر میدهد و بی خوابی و کار. و مردی که با همه تلاش ،  رخساره اش به تو لبخند می زند. دوستی عزیز که  مهربانیش کلافه ات می کند . در یکی از شب های تمام ناشدنی کار به سراغش رفتیم و از تلاشش  پرسیدیم.

آقای حسینی لطفا خودتان را معرفی نمایید؟

سید محسن حسینی هستم . متولد 23 تیرماه سال 1359 شهرستان آمل. دیپلم گرافیک از هنرستان هنر های تجسمی ، لیسانس گرافیک از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران . با وجود پیشرفت خوبی که در درسهایم داشتم با توجه به علاقه ام و به اصرار پدر و مادر به هنرستان رفتم و از اینجا بود که زندگی هنریم آغاز شد. از کارهای قبلی ، می توانم  به شرکت در هشتمین دوسالانه بین المللی پوستر تهران و شرکت در نوزدهمین biennial پو ستر ورشو لهستان ، شرکت در نمایشگاه تصویر سازی رویا و خیال و شرکت در نمایشگاه کارهای گرافیکی دانشجویان گرافیک اشاره کنم . در ضمن مدیر هنری  سومین جشنواره دانشجویی فرهنگ استان ها و مدیر هنری واحد گرافیکی کوی دانشگاه تهران نیز می باشم و سال گذشته نیز مدیر هنری دومین دوره جشنواره دانشجویی فرهنگ استان ها بوده ام.

آقای حسینی کارتان را با جشنواره چگونه آغاز کردید و گوشه ای از فعالیت هایی که زیر نظر شما در ارتباط با جشنواره سوم شکل گرفت،را برای ما بیان نمایید؟

با توجه به ذهنیتی که از قبل نسبت به جشنواره داشتم ،  فضای جشنواره خیلی نا ملموس نبود و با توجه به این ذهنیت ، یک شناخت کلی نسبت به آن داشتم و خوشبختانه جاده کار برایم آشنا بود که می بایست کاروان تبلیغاتی آن را به مکان مشخصی برسانم که این موضوع بسیار مفید واقع شد. البته کم لطفی است اگر از دوست و همکار خوبم جناب آقای حمید نیکخواه و دوستان عزیزی همچون فرشید صادقی ، عباس حسین نژاد ، آزاده و شهرام میرشکاک ، سرکار خانم پریوش قائمی ، سرکار خانم زینب موسوی و سایر همکاران فرهنگی نامی نبرم که این فانوس به دستان همراه ، چاله ها و گودال های این راه دراز را  به من نمایاندند. والبته نقش جناب آقای رضایی زاده را نیز نمی توان کوچک انگاشت . چرا که ایشان با آزادی مطلوبی که در انتخاب کار به من دادند ، علاقه من را به کار دوچندان کردند. به هر حال طراحی بیل بورد ، سیلک ، سریرگ ، پوستر ، کارت دعوت ، کارت های شناسایی ، فولدر ، پلات ، بروشور ، پوستر اعلام نماییه برنامه و طراحی فضای اصلی سایت اینترنتی جشنواره به لطف خدا صورت پذیرفت.

از طرح این پوستر چه بیانی را دنبال می کردید ؟ و برداشت خودتان از این کار چیست؟

نقش بته جقه از نقوش اصیل ایرانی است که با فرهنگ تمام مردمان ایران زمین آمیخته است و من تلاش کردم به مدد زبان تصویر ، کارم را به مفهوم جشنواره فرهنگ استان ها نزدیک کنم.تنوع رنگی درون کار ، همان تنوع فرهنگ میهن ماست و خرده فرهنگ هایی که تمامشان گرد هم جمع می شوند و گستره آن ها درون یک گلدان ،تجسم آداب و رسو م مختلف یک ملت است به مانند گلهای  درون یک گلدان.که این گلدان در واقع کوی دانشگاه ماست که به این فرهنگ های زیبا انرژی دوباره ، نور و آب می دهد تا بتوانند باز هم رشد کنند . حرکت کنند تا از این انرژی نهفته بهتر و بهتر سود ببرند.

در پایان اگر خاطره ای از روزها و شب های کار طاقت فرسایی که پشت سر گذاشتید خاطره ای دارید بیا ن کنید؟

تنها خاطره ای که به ذهنم می آید این است که در روزهای آماده سازی جشنواره،حساب زمان و مکان از دستمان در رفته  بود در واقع چیزی به اسم شب وروز و ساعات اداری و غیر اداری وجود خارجی نداشت.

در پایان این را می توانم بگویم که شاید کسانی بتوانند تو را برای لحظه ای متوقف کنند ، ولی تنها تو هستی که می توانی خود را به صورت کامل متوقف کنی.

  

 

 پای صحبت آقای فرشید صادقی مسؤول محترم امورفرهنگی و فوق برنامه خوابگاه های دانشگاه تهران ومسؤول روابط عمومی کوی دانشگاه تهران و مسؤول کمیته روابط عمومی جشنواره سوم نشستیم و درباره فعالیت های گروهشان تا این لحظه مطالبی را جویا شدیم

..

  سؤال: جناب صادقی لطفاً درباره کارهایی که تاکنون در کمیته روابط عمومی انجام شده توضیح دهید؟

جواب:ازاول بهمن ماه  سال گذشته کار این کمیته آغاز گشت .انتخابات نمایندگان  استان ها  انجام شد    و   از 28 استان ،  نماینده انتخاب شدند.برای آشنایی بیشتر،  یک  اردوی 2 روزه درخزرآباد ساری برگزار  شد . پوسترها  و   دعوتنامه ها   طراحی  و  چاپ  گردید.   ستاد خبری  برای پوشش   خبری   جشنواره  تشکیل شد.و

 

 

اردوی خزرآباد

 سؤال : به عنوان مسؤول کمیته روابط عمومی ، تبلیغات این دوره را با دوره های گذشته مقایسه نمایید؟

جواب:دراین دوره به دلیل تلاش بسیار دوستان دربخش روابط عمومی  و وقت  زیادی که   روی

  این قضیه گذاشتند وبحث برنامه ریزی تبلیغات که پیشاپیش صورت  گرفته بود، علیرغم  تمامی

 مشکلات کارها به خوبی پیش رفت.تعداد 5000 برگ پوستر و 4000 عدد دعوتنامه طراحی و چاپ

 شد  و به استانداری ها ، دانشگاه ها ، فرهنگسراها ، اساتید و   ارسال گردید .کار طراحی  فولدر

 و کارت های شناسایی در حال انجام است و بروشور جشنواره نیز به زودی زیر چاپ می رود. در

 پایان  جا  دارد  از  همکاران  گرامیم  تشکر نمایم . آقایان  و خانم ها   ابراهیم فتح اللهی ،   سید

 محسن حسینی ،  عباس حسین نژاد ، ادیب خلیلی ، محمد حاتمی ، امیر بی ریایی ، حمید  نیکخواه ،

  سید  هادی  موسوی  ، علی  بواسحاقی ، قدرت الله ذاکری ؛  روح الله  حمیدیان ، سمیرا صبا   ، مژده

میدانی ، فاطمه خیرخواه ، سمیه رحمانی ، آمنه رستمی ، لیلا  فاتحی ، مریم  زمانی ، لیلا  میزانی ،

محیا  رنگچیان،مریم  گلشن ،زهرا اصفهانیان ، آسیه  عباسی ، خدیجه طالبی ، زینب  محبی ،

مریم  صدیقی  اصل ،پرستوآقایی ،رقیه متانی ، سمیه قاضی زاده ، فاطمه معلمی ، زهراارزانشی ،

صغری غلامی ، نجمه سهرابی ، فاطمه شجاعی و همه دوستان دیگر تشکر نمایم